I vy sa neviete dočkať svadby vašej kamarátky alebo niekoho z rodiny? Alebo rozmýšľate, čo si na seba obliecť v prípade, že ste sa ocitla ako družička? Ak áno, istotne oceníte zopár našich rád, aby ste na tejto veľkolepej udalosti vyzerali aspoň z polovice tak očarujúco ako nevesta.

 

Krása družičky

Každá družička by mala dbať na prianie nevesty, najmä čo sa týka farby šiat. V prípade letných svadieb, ktoré sú teraz aktuálne, sú výbornou voľbou najmä farby. Krásne vyniknú pastelové farby, ako sú tyrkysová, ružová, žltá, či jemné odtiene oranžovej. Hoci sa biela farba vo všeobecnosti na svadby neodporúča, v kombinácii s inou farbou je taktiež žiaduca. Ak zvolíte šaty s bielou sukňou, no vrchná časť bude napríklad ružová, je to v najlepšom poriadku. Dokonca by takýto typ šiat pekne ladil s nevestou. Ak chcete pôsobiť zaujímavejšie, pri výbere šiat vyskúšajte i motívy kvetov, ktoré sa k svadbám výborne hodia.

 

Dĺžku a strih šiat je nutné zvoliť tak, aby ladili s témou svadby. V prípade romantického štýlu sa vám hodia šaty dlhé i krátke, pričom sú žiaduce jemné volány v oblasti sukne, dekoltu alebo v prípade jednoduchých strihov i volánové rukávy. Každá žena je iná a každej sadne iný strih oblečenia, preto voľte také strihy, ktoré vyzdvihnú vaše prednosti. Ak ste nízka, kupujte dlhé splývavé šaty, ktoré doplníte vyššími lodičkami, či sandálmi. Dlhé romantické šaty sú krásne samé o sebe, avšak dajú sa ešte vyzdvihnúť napríklad kamienkovo zdobeným opaskom.

 

V prípade, že máte krásne dlhé nohy, alebo sa v dlhých šatách necítite komfortne, na výber sú ich krátke verzie. Avšak ich dĺžka je dôležitá, nemali by byť kratšie ako 10 cm nad kolená. V opačnom prípade už môžu pôsobiť príliš vyzývavo. Každá správna družička by mala krásu nevesty dopĺňať, nie ju zatieňovať, preto dbajte na to, aby ste nemali na sebe viac šperkov a zdobení na šatách ako samotná nevesta.

 

 

Spoločenské šaty Krátke plesové šaty  Dlhé plesové šaty modré   Dámske sexy šaty

 

Svadobní hostia

Čo sa týka svadobných hostí, svadba je príležitosťou ukázať zo seba to najkrajšie. Ak vás trápi pár kíl navyše nezúfajte. I plnoštíhle krásky dnes už zoženú dobre padnúce šaty na rôzne príležitosti. Prednosť by ste mali dať takým kúskom, ktoré opticky zužujú postavu a zvýrazňujú pás. Docielite to napr. širším opaskom, ktorý vytvaruje postavu do tvaru presýpacích hodín alebo puzdrovým tvarom šiat. Taktiež uprednostnite sukňu do tvaru A, ktorá šikovne maskuje problémové partie v oblasti bokov. Splývavé materiály ako sú šifón, organza, hodváb a satén patria medzi spoločenské tkaniny a dodajú vám ženskosť a vkus, čo sa k tejto príležitosti viac ako hodí.

 

Pri prípravách na svadbu by hostia nemali zabúdať na farebnosť. Mdlé farby ako sú hnedá či sivá sa príliš nehodia. Pokiaľ ich však skombinujete s jasnými odtieňmi, stane sa z vás sviežo a elegantne pôsobiaca dáma. Najmä mladé ženy by mali voliť pekné kontrastné farby, ktoré doplnia kabelkou v neutrálnej farbe. Je vhodné aspoň na obrad šaty doplniť tenkým sakom alebo bolerkom vo  farbe, ktorá ladí s farbou celého outfitu. Muži by mali mať košeľu svetlej farby, doplnenú farebnou kravatou. Ak chcete so svojou polovičkou ladiť, môžete si skombinovať farbu šiat s partnerovou kravatou alebo košeľou. Základné zásady krásneho svadobného looku už teda poznáte a hravo si i vy vyberiete niečo originálne a krásne.

 

Červené dámske šaty  Puzdrové šaty  Dámske koktejlové šaty  Dámske mini šaty s čipkou

 Tým I-Moda, 02.08.2016

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT


KOMENTÁŘETo Top