Už ste sa niekedy zamysleli, prečo my ženy tak rady nosíme legíny? V minulosti bola táto časť oblečenia považovaná za spodné prádlo. S takýmto názorom sa môžete stretnúť ešte aj dnes. Ženy i muži ich nosili pod bežné oblečenie a plnili najmä izolačnú funkciu. Ich prívrženci však na ne nedajú dopustiť ani dnes. Okrem toho, že sú neuveriteľne pohodlné, keďže tvoria takzvanú druhú kožu, sú aj nesmierne sexi. Ruku na srdce, muži sa predsa radi pozrú na ženské krivky v  obtiahnutých nohaviciach.

 

Je pravda, že legíny zalichotia najmä štíhlym ženám, upriamujú totiž pozornosť na dĺžku a stavbu nôh. Sú dostupné i na našom e-shope v rôznych farebných prevedeniach. Obliecť si k nim môžete voľnejšie tričko a máte ideálny outfit na voľný čas, pridáte vysoké topánky a hneď ste pripravená vyraziť napríklad do kina. Medzi najbežnejšie materiály na výrobu legín sú najmä bavlna a nylon. Samozrejme sa môžete stretnúť i s luxusnejšími kúskami z vlny a hodvábu minimálne v dvoch dĺžkach. Ak chcete upútať pozornosť na nejakej oslave, stačí teda siahnuť po lesklejších a kvalitnejších materiáloch a vhodne skombinovať vrchnú časť.

 

 Moderné béžové treginy  Capri legíny   Moderné legíny mandala - čierna farba

 

Hoci vo všeobecnosti ich nosia chudšie ženy, ani tie oblejšie ich nemusia úplne vyradiť. Všetko je o vynaliezavosti a ak máte tento odev rada, sústreďte sa na to, ako ho vhodne skombinovať, aby vaša postava neutrpela. Vsaďte na dlhšie varianty tričiek, košieľ, či tuník. Dĺžka pod zadok je ideálna a ak si pás stiahnete opaskom, krásne vám vyformuje postavu do žiadaných tvarov. Ak máte pár kýl navyše, zakryť vám ich pomôžu aj podpätky, vyberte si však topánky, ktoré sú otvorené v oblasti členkov, nakoľko remienky  v týchto oblastiach skracujú nohy. Ideálne sú lodičky alebo baleríny na vyvýšenej platforme.

 

 Biele úzke nohavice    Treginy pre plnoštíhle    Džínsové legíny

 

Obmenou legín sú takzvané tregíny. Na prvý pohľad podobné legínam, ale na páse majú namiesto gumy gombík a zips, ako u bežných nohavíc. Pôsobia elegantnejšie a sú vhodnejšie do spoločnosti i do práce. Pri troche úsilia sa aj vám isto podarí zaradiť legíny medzi často používané kúsky vášho šatníka. Verím, že každá z vás si nájde svoj štýl a bude v ňom vedieť použiť i tieto nami obľúbené nohavice.Tým I-Moda, 17.06.2016

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT


KOMENTÁŘETo Top