Blíži sa nám obdobie tanečných kurzov, kde si i vy máte možnosť osvojiť kroky v rytme salsy, či spoločenských tancov. Ak rozmýšľate, čo si obliecť, aby ste na parkete oslnili, ste na správnej adrese. Poradíme vám, aké štýly a módne doplnky sa hodia práve vám.

Farebné sú top

Keďže tento rok sú v kurze najmä farby, upriamte svoju pozornosť na príťažlivé farebné šaty, ktoré nájdete i na našom e-shope. Tento rok letí najmä ohnivá červená, ktorá sa na tanec výborne hodí. Takéto šaty sú zvodné, vhodné pre výraznú osobnosť. Zelená zostáva aj naďalej osvedčenou farbou, ktorá dodá nositeľke optimistický vzhľad a kráľovsky modrou zvýrazníte svoj šarm a rozhodnosť. Kombináciou čiernej a bielej zase ukážete sympatie k starému štýlu obliekania.

 

Krátke modré plesové šaty  Biele šaty s čipkou  Červené dámske šaty

 

Dôležitý je strih

K tomu, aby ste boli okúzľujúca v šatách, ktoré si vyberiete je dôležité, aký strih zvolíte. Každej žene pristane niečo iné, a preto zvažujte a experimentujte, až kým nenájdete to ideálne pre vás. Vysokým štíhlym ženám pristanú takmer všetky strihy. Vyvarujte sa však úzkym dlhým šatám, nakoľko tie by vás ešte viac predĺžili. Pre mužov je často stresujúce tancovať s vyššou ženou ako sú oni sami, preto je žiaduce odpútať pozornosť od výšky. Nízke ženy by naopak mali uprednostniť dlhé splývavé šaty, no takisto im svedčia i tie krátke, ktoré v kombinácii s vysokými opätkami predĺžia nohy, čím sa opticky stávajú vyššími.

 

Na tancovačku veľmi pekne vyniknú šaty do tvaru A, ktoré sú na hrudníku a v drieku obtiahnuté a dole vytvárajú pekný zvon. Sú štýlové a lichotia každej postave. Chudé ženy rozšíria na potrebných miestach a naopak u žien, ktoré majú problémové partie v oblasti bokov zase šikovne zamaskujú. Takisto dokážu vytvoriť žiaducu postavu do tvaru presýpacích hodín. Na tanečné kurzy sa takmer nikdy nehodia úzke minišaty. Pôsobia síce sexi, no neumožňujú dostatočný pohyb a štýlovo sa k spoločenským tancom nehodia.

 

Elegantné šaty  Dámske šaty  Krátke elegantné šaty

 

Niečo pre plnoštíhle

Ako sme už naznačili výbornou voľbou pre ženy plnších tvarov sú také šaty, ktoré vytvarujú postavu do pekných ženských línií. Za svoje krivky sa preto milé dámy nemusíte hanbiť, stačí si len vybrať správny druh šatstva. Svoje áno určite povedzte puzdrovým šatám, ktoré sú zvýraznené v oblasti pása, ale ktoré nie sú príliš úzke. Použitý môže byť opasok, či aplikácia alebo prešívanie v odlišnej farbe. Takisto vašej postave pomôže optický zoštíhľujúci efekt, ktorý majú šaty s aplikáciou na bokoch  po celej dĺžke šiat. Ak ste toho názoru, že zvislé pruhy zužujú, nemýlite sa. Stavte na širšie, či užšie prúžky po celej dĺžke šiat a ihneď pôsobíte o niekoľko kíl ľahšie.

Pekné šaty teda neznamenajú jeden druh, či strih, určite si i vy nájdete svoje vysnívané tanečné šaty, treba len vytrvalo hľadať, rešpektovať proporcie vášho tela a tomu prispôsobiť hľadanie  a kúpu šiat.Tým I-Moda, 11.08.2016

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT


KOMENTÁŘETo Top