Stojíte pred šatníkom a neviete čo na seba do práce? Samozrejme záleží od miesta, kde pracujete, no pokiaľ vaše zamestnanie vyžaduje elegantné oblečenie, máte viacero možností. Elegancia neznamená len kostýmčeky, saká a formálne nohavice. Sústreďte sa najmä na to, aby šatník určený do práce, odrážal vašu osobnosť. Mali by ste sa v ňom cítili komfortne.

 

Priamou cestou, ktorú môžete zvoliť, sú blúzky a košele. Je len na vás, či si vyberiete klasický strih, alebo vyskúšate niečo nové, možností je viacero. V dnešnom svete módy strihy blúzok výrazne pokročili. Na trhu existujú druhy bez gombíkov, so zipsom, či v hladkom vzhľade podobnom tričku. Veľmi pekne ukážu padavé výstrihy, ktoré ženám dodajú šmrnc. Elegantnosť s trochou ležérnosti sa dá vykúzliť blúzkou voľnejšieho strihu, ktorá je na páse zakončená priliehavým lemom. Skombinovať ju môžete s priliehavými nohavicami alebo tregínami, čím dosiahnete jemne elegantný výzor.

 

Košele dámske    Blúzka s čipkou    Elegantná blúzka

 

 

Keďže každá sa chceme páčiť a čo to zo seba ukázať, medzi svoje pracovné uniformy určite zaraďte šaty. Pozor však na to, aby ste v práci vždy vyzerali decentne. Dĺžka šiat je dôležitá. Vhodné a žiaduce sú šaty dlhé, po kolená, prípadne kúsok nad kolená. Čo sa týka výstrihu, mal by viac zakrývať, ako odhaľovať. Tie guľaté a lodičkové sú stále trendy, no pekne vyniknú aj tie do tvaru V, ktoré opticky predlžujú krčné partie.

 

Do popredia sa dostávajú tiež šaty asymetrických tvarov, ktoré sú taktiež veľmi vhodné. Rafinovane zakrývajú a zároveň odhaľujú nohy, čo pôsobí decentne. Pomerne novým pracovným trendom sa stal aj overal. Ak si zadovážite elegantný typ, môžete ho zakomponovať medzi pracovné odevy. Do kolektívu tak prinesiete svieži módny trend.

 

Iste mi dáte za pravdu, že pracovný look dotvoria topánky. Lodičky sú prvou voľbou mnohých z nás a ich výber je takmer neobmedzený. Ak vám to práca dovoľuje, sem tam kľudne siahnite i po sandáloch na podpätku alebo po lodičkách s otvorenou špicou. Do tých si však zadovážte punčošky na to určené.

 

Dámske asymetrické šaty    Dámske elegantné šaty   Krútený náhrdelník

 

Pre prípad, že by ste sa sem tam cítila ako sivá myška, vyskúšajte svoj outfit zvýrazniť doplnkami. Väčší farebný náhrdelník, či náušnice vám zaistia odvážnejší, no príjemný vzhľad. Na odhalených rukách zase vynikne napríklad viacvrstvový náramok.Tým I-Moda, 24.06.2016

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT


KOMENTÁŘETo Top