Dnes si trochu objasníme takzvaný konzervatívny štýl obliekania. Stáva sa totiž, že mnohé ženy pri pojme konzervatívna móda nadobudnú pocit nudného až príliš zahaľujúceho odevu a vyhýbajú sa tomuto výrazu oblúkom. Pravdou však je, že mnohé dnešné módne ikony presedľali na tento štýl a i v obchodných reťazcoch sú dostať skvelé kúsky, ktoré pri vhodnej kombinácii istotne nezaradíte do  kategórie "nudné". Svojou striedmosťou majú mnohokrát širšie využitie, než naše obľúbené sexi kúsky. Spolu si prejdeme minimálne 3 situácie, kedy budete vďačná za zopár konzervatívnych kúskov.

 

Pracovný pohovor

Pracovný pohovor je isto dôležitou súčasťou vášho profesijného života. Keď však prídete za potencionálnym zamestnávateľom nevhodne oblečená, vo väčšine prípadov to naňho dobrý dojem neurobí. Na prvý pohľad by ste mali pôsobiť profesionálne, zdvorilo a slušne a výber outfitu o nás veľa napovie. Najideálnejšou voľbou sú elegantné nohavice, nie však džínsy. K tomu voľte decentný top, ktorý ak nemá rukávy, je vhodné sa zahaliť do saka, či svetríka. Taktiež košele a blúzky sú výbornou voľbou. Farebnosť je vítaná, no nemali by ste príliš kričať v podobe krikľavých, či neónových farieb. Rovnako nevhodné je prísť celá v čiernom, či sivom, pôsobili by ste ako sivá myška, ktorá sa nevie presadiť. Klasickou kombináciou čierna-biela nič nepokazíte a takisto oslníte i v jemných pastelových farbách.

 

Biele nohavice s opaskom  Dámska košeľa s krátkymi rukávmi  Biela blúzka peplum

 

Obed s rodičmi vášho partnera

V tomto prípade nemusíte dbať na profesionálnu stránku, preto vám postačia i zaujímavé tričká a dobre padnúce džínsy. Na rodičov nikdy neplatí to, čo na vášho partnera, preto sa zdržte príliš veľkým výstrihom, či odhalenému brušku. Takisto módne deravé džínsy nechajte radšej doma. Na túto príležitosť sú priam ideálne šaty. Voľte však také. Ktoré len jemne odhaľujú dekolt a najlepší strih je do tvaru A. Ukážete jeho rodine, že ste sebavedomá dáma, ktorá má vkus, čo ocení najmä jeho mama. Pekne zapôsobíte i v tmavých nohaviciach doplnených dlhšou tunikou alebo topom.

 

Dámske spoločenské šaty  Elegantné letné šaty  Elegantné letné šaty s opaskom  Elegantné letné šaty

 

Sviatosti a pohreby

Hádam u každého z nás nastane okamih, kedy sa s niekým musíme rozlúčiť. Na túto smutnú udalosť je u nás zvykom obliekať sa do čiernej, či inej tmavej farby. Isto sama uznáte, že na tomto mieste výstrednosť nemá miesto, preto i tu platí striedmosť vo výbere oblečenia. Pozostalí istotne nemajú záujem vidieť na poslednej rozlúčke sporo odetú ženu, keďže by to pôsobilo nevhodne a neúctivo. Takisto na rôzne náboženské sviatosti, ako sú napríklad krst novorodenca, je nutné dbať na to, aby ste mali zakryté ramená a dekolt. Dĺžka sukne by mala siahať ku kolenám alebo tesne nad kolená.

 

Dámske business šaty  Dámske šaty  Čierna blúzka  Dámska blúzka peplum

 Tým I-Moda, 02.09.2016

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT


KOMENTÁŘETo Top